Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

3265

Panorama Mesdag

2015-02-08 12:46:29 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria "Jedyną wadą tego dzieła jest to, że nie ma ono wad." Vincent van Gogh

Unikatowe dzieło, znane na całą Holandię, którego głównym autorem jest urodzony w Groningen Hendrik Mesdag. Obraz powstał w 1881r. przy współudziale m. in.jego żony Sientje.

Największy obraz jaki można obejrzeć w Holandii znajduje się niedaleko centrum. Gigantyczne malowidło mierzy 120 metrów długości i 14 metrów wysokości. W sumie daje to 1680m2 wrażeń.
Jest to najstarsza panorama na świecie znajdująca się bez przerwy w tym samym miejscu.
Oprócz morza i rozciągających się dookoła wydm, dzieło ukazuje Scheveningen oraz Hagę takimi, jakimi były one w XIX stuleciu. Patrząc na obraz czuć jego głębię. Sztuczny teren, położony na pierwszym planie, powoduje, że wrażenie jest jeszcze silniejsze. Co jakiś czas możemy też posłuchać, odgrywany z głośników, skupiający się na detalach opis.

Stałym fragmentem wystawy są również inne obrazy Hendrika i Sientje Mesdag przedstawiające głównie widoki morza i portrety.
Oprócz tego w budynku znajdują się trzy pomieszczenia z wystawami czasowymi (do 01.03.2015 możemy podziwiać projekt "Nowe Horyzonty" holenderskiego artysty Brunona van den Elschout. Jest to nowe spojrzenie na znane na całym świecie widoki holenderskiego horyzontu Morza Północnego).

Położenie:

Zeestraat 65
2518 AA Den Haag

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do soboty: 10:00 - 17:00 (ostatnia wizyta 16:45)
Niedziele i święta: 11:00 - 17:00 (ostatnia wizyta 16:45)

Ceny biletów:

Dzieci (od 4 do 11 lat): € 5
Dorośli: € 10,00
Studenci/CJP: € 8,50
Posiadacze "Museumkaart": wstęp gratis
Grupy powyżej 10 osób: €8,50

Dodatkowe informacje:

Fotografowanie (tylko stałej kolekcji) jest dozwolone bez dodatkowej opłaty. Warunkiem jest nieużywanie lamp błyskowych.

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015