Witamy na stronie serwisu  CreativeDenHaag.pl/wiadomości    

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

   Ogloszenia denhaag.pl

2580

Atrium Den Haag

2015-03-02 18:54:33 Den Haag
autor: Kamil
zobacz nasze galeria Atrium jest centralnym miejscem spotkań w Hadze, gdzie działania kulturalne, edukacyjne, społeczne i komercyjne organizowane są zarówno dla mieszkańców miasta jak i odwiedzających je turystów.

Atrium stanowi centralną przestrzeń ratusza – jest sercem budynku, zarówno pod względem jego
11-piętrowej konstrukcji jak i samego użytkowania.

Tutaj znajdziecie: recepcję, stanowiska zajmujące się: usługami publicznymi, sprawami społecznymi i formalnościami związanymi z urzędem Dzielnicy Centrum. Ratusz w Hadze, to także siedziba informacji turystycznej VVV i biblioteki publicznej.

Ze względu na swoją spektakularną architekturę (4500 metrów kwadratowych) i lokalizację w samym centrum miasta, Atrium ma możliwość organizacji różnych imprez, koncertów, wykładów i wystaw dosłownie przez cały rok. Większość z nich można zobaczyć bezpłatnie.  

Budynek przyciąga około 8000 odwiedzających dziennie. Niektórzy przyjeżdżają załatwić tu sprawy urzędowe, ale większość właśnie po to, by zobaczyć i podziwiać architekturę tego wyjątkowego miejsca, wziąć udział w wydarzeniach lub obejrzeć wystawy.

Atrium Den Haag ma przybliżać zwiedzającym wyobrażenie o wszystkim, co dzieje się w Hadze. To otwarte, przyjazne i dynamiczne miejsce spotkań.

 

Budynek ratusza został zaprojektowany przez amerykańskiego architekta Richarda Meiera. Racjonalistyczne projekty Meiera są szczególnie znane z ich minimalistycznej formy, wyjątkowego doboru materiałów i najważniejszego elementu – koloru białego.

Dla Meiera biały jest symbolem czystości, doskonałości oraz jasności przestrzennej. Ten biały kolor nie jest tak do końca biały, ponieważ poddawany jest ciągłym zmianom przez działalność człowieka oraz siły natury.

Ważną rolę w budynku odgrywa również naturalne światło sączące się przede wszystkim przez szklany dach i rozpościerające po białym wnętrzu, nadając mu jeszcze bardziej spektakularny wygląd. Ze względu na formę i kolor budynku, wiele osób w Hadze nazywa go lodowym pałacem – "Ice Palace".

 

Dodatkowe informacje

Działająca od 1995 roku Fundacja Atrium City Hall jest odpowiedzialna za organizację wystaw i wydarzeń w Atrium. Atrium Den Haag prowadzi własne działania, ale może też udostępniać powierzchnię osobom z zewnątrz. Mogą one zorganizować własną imprezę w Atrium. 

Na stronie internetowej: www.atriumcityhall.nl dostępna jest specjalna, ilustrowana broszura zawierająca bliższe informacje dotyczące tego miejsca.

Wstęp

Podziwianie Atrium możliwe jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00 do 19:00.

W czwartki od  07:00 do 21:00, soboty od 09:30 do 17:00. Obiekt jest zamknięty w niedziele. 

Położenie i kontakt

Spui 70

2511 BT Den Haag 

Tel: +31 70 353 3629 

e-mail: info@atriumcityhall.nl 

WWW:  www.atriumcityhall.nl

Źródła:

denhaag.nl

www.atriumcityhall.nl

 
aaaa ddddd ffff fff
 


Za wszelkie wypowiedzi zamieszczone w serwisie odpowiadają ich autorzy. Portal denhaag.pl nie odpowiada za ich treść. Wszystkie materiały na stronie są chronione prawami autorskimi.
CreativeDenHaag
Wszystkie prawa zastrzezone 2015