Problemy z histerią

Dlatego osoby z histerią nie można wyśmiewać, jeśli pojawi się w naszym środowisku tylko starać się ją zrozumieć i pomóc. Czasami wystarczy poświęcenie jej uwagi, porozmawianie, pozwolenie by się przed nami otworzyła i opowiedziała o swoich problemach.
Histeria powszechnie kojarzona jest z kobietami, a nawet się uważa, że tylko one na nią chorują, bo często myli się nerwowe, nieopanowane zachowanie kobiety z właśnie z histerią. A osoba z histerią to wcale nie osoba, która krzyczy bez powodu, tylko ktoś kot nie potrafi sobie poradzić ze swoimi emocjami, chce skupić całą uwagę środowiska na sobie, jest niepewna siebie i nie potrafi opowiedzieć o swoich problemach. Wybiera ucieczkę, w tym wypadku jest to ucieczka w chorobę, bo zawsze uciekamy w coś, może to być ucieczka w alkoholizm, w narkomanię,lekomanię, ale od problemów nie da się uciec, nikt za nas nie poprawi naszych stosunków rodzinnych, stosunków z kolegami i koleżankami w szkole czy pracy, nie doda to tam też pewności siebie.

Witaj na moim serwisie! Z zawodu jestem lekarzem internistą, który ciągle pogłębia swoja wiedzę. Na blogu zamieszczam informacje dotyczące zdrowia i leczenia wielu chorób, jeśli jesteś zainteresowany taka tematyką to zapraszam do lektury!